500 TL ve üzeri alışverişlerde
USD 32.99₺ - EUR 35.86₺

KİRALAMA, KOPYA BAŞI SÖZLEŞME


Fotokopi/yazıcı makinelerinin ve çıktılarının işletmenize aylık ve yıllık maliyetlerini kolayca hesaplayabiliyor musunuz?

Makine, sarf malzeme, yedek aksam ve teknik servis hizmet alımı, stok ve takibi gibi işlemlere harcanan zaman kaynak ve iş gücünden tasarruf sağlayan bir alternatif sistemdir.

 

KİRALAMA

 


Kağıt ve elektrik hariç; Makine, sarf malzeme(toner,drum,developer vb) yedek aksam, tamir, teknik hizmetlerin bedellerinin kopya başına(çıktı) yansıtılarak hesaplanması ve sabitlenmesidir.

 

KOPYA BAŞI SÖZLEŞME

 


Makine,kağıt ve elektrik hariç; Sarf malzeme(toner,drum,developer vb) yedek aksam, tamir, teknik hizmetlerin bedellerinin kopya başına(çıktı) yansıtılarak hesaplanması ve sabitlenmesidir.

Örnek: Kopya başı X € olsun. Aylık üretilen çıktı sayısı da 5.000 çekim(çıktı) olsun. Aylık ödenmesi gereken bedel = 5.000 X €+KDV

1) Satın alma departmanı her arızada yedek aksam ve sarf malzeme gerektiğinde piyasa araştırması, fiyat teklifleri alma, inceleme, karar verme süreçlerini yaşamayacak.

2) Belirli miktarlarda sarf malzeme stoklamaya ve takibini yapmaya gerek kalmayacak. Stok için kaynak ayrılmayacak.

3) Maliyet reel ve kolay hesaplanabilir olacak. Sürpriz maliyetler çıkmayacak.

4) Ayda tek hizmet faturası kesilerek muhasebe departmanının yükü azalacak, hizmet faturası direkt gider gösterilebilecek.

5) Makinelerin çıktı üretimindeki kalitesinin, fiyat uygunluğunun sürdürülebilir olması , hizmeti üretenin ve satın alanın müşterek faydasına olacağından oto kontrol sağlanarak maliyet minimum, fayda maksimum eğiliminde olacaktır.

6) Yönetimin kısa ve uzun vadede yapacağı planlarda ve geliştireceği stratejilerde, yöneticilerin taktik uygulamalarında hayati öneme sahip olan maliyet raporlarının gerçekçi ve yeni dönemler için öngörülebilir olması hatta net hesaplanabilmesi sağlanmış olacaktır.